Egyházmegyei nyelvi verseny

 
2014. március 13, csütörtök 11:14

Március 7-én egy jó hangulatú vetélkedőn vettek részt tanulóink Kőszegen, az egyházmegyei nyelvi versenyen. A készülés már hónapokkal korábban elkezdődött, mert vinnünk kellett egy-egy prezentációt, amelynek témája a tavasz és a húsvéti ünnepkör volt. A négy tagú csapatok a power point bemutató mellett előadással is készültek. Előkerültek a tavaszi versek és a magyar , angol illetve német népszokások is. Készítettünk kisze bábut, tanulóink lerajzolták Jézus utolsó hetének az eseményeit, a németesek pedig tavaszi fát és húsvéti fát ajándékoztak a zsűrinek, amely sógyurmából készült. Az alkotásokban sokat segített nekünk Kondorné Bujtor Bernadett tanárnő.

A verseny több fordulós volt. Először mindenki bemutatta a prezentációját, amiből kiderült a felkészültségük a témákból, az hogy milyen bátran tudnak kiállni a közönség elé, és nem utolsó sorban, hogy az adott idegen nyelven milyen szépen tudnak beszélni helyes kiejtéssel. Utána egy tesztet töltöttek ki, amelyhez nyelvtani és szövegértési képességüket kellett használniuk.

A verseny harmadik fordulójában játékos feladatokat hajtottak végre, többek között tojás vadászat, szókirakó, puzzle, képleírás és rejtvény is szerepelt a feladatok között.

Nagy izgalommal vártuk az eredményhirdetést.  Először az angolosok eredményeit tudtuk meg. Az 5-6. osztályos csapatunk a szoros versenyen első helyezett lett, a 7-8. osztályosok pedig második helyezést értek el. Aztán szurkolhattunk a németeseknek is. Az 5-6. osztályosok másodikak, a 7-8. osztályosok pedig harmadikak lettek. Ezt azt jelentette, hogy mindegyik csapatunk felkerült a képzeletbeli dobogóra.

A negyedikesek is kaptak feladatot. Egy–egy vershez kellett illusztrációt készíteniük, amelyből kiállítást láthattunk az Árpádházi- Szent Margit Általános Iskola folyosóján. Fehér Liliána 4.b osztályos tanuló rajza, amelyet egy angol versike ihletett, első helyezést kapott. Gratulálunk a csapatoknak, és köszönet a felkészítő tanároknak, Germánné Cseszkó Blankának és Dénesné Méhes Gyöngyvérnek.

Csapattagok:

Bunnies:

Pásti Fanni, Megmondja Júlia, Nárai Petra, Gergits Konrád

Violets:

Illés Csenge, Süle Dóra, Cseh Kornél, Horváth Dominik

Singvögel:

Horvát Lilla, Csitkovics Petra, Németh Viktória, Horváth Ádám

Frühlingsboten:

Eckert Réka, Kardos Xavér, Dénes Donát

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár