A mi májusfánk

 
2014. május 12, hétfő 13:17

2014. április 30-án a sárvári Szent László Katolikus Általános Iskola közössége is állított májusfát a városi rekordversenyen. Az előkészületet nagy izgalommal végeztük, ugyanis iskolánk életében még nem volt ilyen esemény. Diákok, nevelők, szülők összefogása jellemezte a készülődést, hiszen ötleteket vártunk a fa díszítésére. A közös döntés alapján szalagjaink a pápai zászló fehér és sárga színét, valamint Szent László bárdjának piros és kék színét képviselték. A Szülői Munkaközösség felhívására diákok, édesanyák, édesapák, nagymamák, nagypapák, nevelők gyülekeztek a Várparkban ezen a délutánon. Mindenki szerszámokkal, a szükséges felszerelésekkel érkezett. A kis csapat kiválasztotta a fáját, s azonnal megkezdődött a törzs hántolása. Ezt főleg a közösség férfitagjai végezték. Ennek elkészülte után a diákok, illetve a csapat nőtagjai felkötötték a színes szalagokat. A fa törzsére felkerült az iskolánk nevét viselő fatábla is. Ezután következett az igazán kemény munka, a 12 méter magas fa felállítása. Mindenki erejére szükség volt, s az összetartás itt is megmutatkozott. Az iskola fája rövid idő alatt a helyére került. A Szent László himnusz eléneklése alatt éreztem meg igazán, ez a csapat igazi közösség, mely egy közös célért, iskolánk érdekeiért dolgozik, tevékenykedik. Mint a Szülői Munkaközösség elnöke büszke és elégedett vagyok, hiszen körülöttem mindig ilyen tevékeny segítőtársakat találok. Minden iskolánkért végzett cselekedetért, megmozdulásért, jótékonykodásért hálás vagyok. Köszönöm mindenkinek, aki bármilyen módon kimutatta, hogy a Szent László Katolikus Általános Iskola közösségéhez tartozik.

Tricsliné Szabados Annamária

SzM elnök

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár