Nádasdy „csótó” futóverseny Sárváron

2014. október 20, hétfő 21:55

2014. október 16-án rendezte meg a Nádasdy DSE és a Városi DSB hagyományos őszi Nádasdy „csótó” futóversenyét, melynek célja az őszi sportolási lehetőség biztosítása és a futás népszerűsítése.  A versenyen a sárvári általános iskolák mellett részt vettek a környék általános iskoláinak (Ikervár, Gérce, Rábapaty és Szeleste) legjobb futói, összesen 576 diák.

A sárvári Szent László Katolikus Általános iskola tanulói hatalmas sikerrel szerepeltek, hiszen a 4 korcsoportban meghirdetett leány- fiú verseny kategóriából 4 számot az iskola tanulói nyertek meg. Emellett az első 6-os csoportban 11 helyezést szereztek.

Az I. leány korcsoport első 3 helyét tarolva vitte a Szent László Katolikus Iskola. 1 helyezett lett Toldi Laura Luca 3. a osztályos (felkészítője: Bíró Kinga és Kiss Szabolcs), második Németh Dóra 3. a osztályos (Bíró Kinga és Kiss Szabolcs), harmadik Takács Réka 1. a osztályos (Márkus Sándorné), 6. Kiss Miriam (Herkovits Ferencné). Az I. fiú korcsoportban 5. helyezett lett Németh Mátyás 3. a osztályos (Bíró Kinga).

A II. leány korcsoportban 1. Farkas Júlia, 2. Móricz Viktória és 4. Szabó Szonja Cintia. Valamennyien 4. a osztályos tanulók. (Nagyné Molnár Rózsa)

A II. fiú korcsoportban 4 helyezést ért el Büki Lóránt 4. a osztályos tanuló. (Nagyné Molnár Rózsa)

A III. leány korcsoportban 1. Farkas Johanna 7.a osztályos, 2. Németh Anna 7. a osztályos, 5. Mórocz Beatrix 6. a osztályos és 6. Sárközi Niké 6. b osztályos tanuló. A III. fiú korcsoportban 1. helyezést ért el Németh Bence 6, a osztályos 5. Horváth Máté Mór 5. b osztályos tanuló. a felső tagozatosok felkészítője Kiss Szabolcs tanár úr volt.

A kora őszi napsütéses délutánon csak a gyermekek nyakába akasztott érmek csillogtak fényesebben.

Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanítóiknak, tanáruknak.  Izgalommal várjuk a tavaszi fordulóban is a jó eredményeket!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA