Gyenesdiási képzőművészeti pályázat eredményhirdetése

 
2018. március 13, kedd 19:32

A  Kárpáti János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által meghirdetett XIV. Gergely-napi Művészeti Fesztiválon Gyenesdiáson szép eredményeket értek el iskolánk tanulói. A versenyen Somogy, Vas, Veszprém és Zala megye általános és művészeti iskolái vettek részt drámajáték, vers- és prózamondás, ipar- és képzőművészet, néptánc és népdaléneklés kategóriákban.

Képzőművészetben az 1-3. osztályosok korcsoportjában ” Családommal a Balatonnál” címmel filctollrajzával Tasi Anna 3. a osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

Iparművészet kategóriában kiemelt arany minősítést kaptak Grodvalt Zsuzsanna és Szalai Luca 7. a osztályos tanulók batikolt tarisznyáikkal, Kovács Dézi, Horváth Bianka és Tasi Mária 6. b osztályos tanulók szalmából font denevéres bábszínházukkal.

Arany minősítést adott a zsűri Bognár Anna 2. a , Fliegler Janka, Molnár Zoé, Németh Zsófia és Peinsberger- Gyürüs Flóra 2. b osztályos tanulóknak  csoportmunkában, agyagból készült madáralakú tárolóedénykéiért.

A versenyen ezüst minősítéssel jutalmazták Lukács Hanna, Sárközi Rikárdó és Wachter Gyula 4.a , Kondora Flóra 5.a osztályos tanulókat iskolai eszköztároló edénykéikért.

Kálmán Dávid 1. osztályos tanuló madár motívumos terrakottaedénykéje, Pallósi Dorina 5.b ostályos tanuló “A kakas és a pipe” című meséhez készült síkbábjai, Lakatos Petra és Kondora Petra1. osztályos kislányok griffmadaras meséhez készült bábkészlete pedig bronz minősítésben részesült.

A sok szép eredményért, változatos technikai megoldásokért ebben az évben iskolánk hozhatta el az iparművészet kategória vándorserlegét.

 

 

 

 

 

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár