DETEKTÍVSAROK

 
2019. május 2, csütörtök 19:58

Győzelem a Detektívsarokban

Az Országos Könyvtári Napok keretében 2010 óta a Nádasdy Kulturális Központ könyvtára Detektívsarok címmel hirdet játékot az általános iskolák számára. Általában Sárvárról és a környékbeli iskolákból jelentkeznek a csapatok.

Intézményünkből az idén 4 csoport nevezett erre a közösségi játékra: a Nyomozó lányok, a Könyvmolylányok, a Phipogriffek és a Mesemanók.

Öt fordulón keresztül kellett a könyvtárban kutatni, pontokat gyűjtve válhattak mesterdetektívvé a versenyzők. A könyvtár dolgozói arra is biztatták a diákokat, hogy bátran lépjenek a könyvespolcok közé: a nyomozás alapjai, rejtélyek megfejtése is szerepelt a feladatok között, melyekre a választ sokszor csak könyvekből tudták ”kiolvasni” a kis „detektívek”.

13 csapat vett részt idén a versenyen, melynek a győztesek a mi iskolánkból kerültek ki.

Az első helyen végzett Mesemanók tagjai: Rouchon Dorián, Vörös Flóra és Wellner Emília 5. A osztályos tanulók.

Az eredményhirdetésre 2019.04.26-án került sor a könyvtárban, ahol a győztesek a további „nyomozáshoz” szükséges ajándékokat kaptak: tollat, jegyzetfüzetet, filcet, ceruzát, detektívregényeket, Kojak felügyelőre emlékeztető nyalókát.

Szívből gratulálunk ehhez a szép eredményhez!

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár