ORSZÁGOS VERS ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY

 
2020. március 7, szombat 21:59

Országos Arany János vers-énekelt vers és prózamondó verseny

A vasvári Kardos László Általános Iskola és a Városi Zeneiskola felhívással fordult az ország

valamennyi általános iskolás diákjához, továbbá a hazánkkal szomszédos országok magyar

tannyelvű általános iskolás tanulójához Arany János országos vers- énekelt vers és

prózamondó versenyen való részvételre.

A versmondó kategóriában: 7-8. évfolyamnak (12-15 éves korosztály) egy költeményt kellett elmondani a XIX. századtól napjainkig. Iskolánkat Sipos Dorina és Fliegler Ábel 7.A osztályos tanulók képviselték. A nagy hagyományú verseny előtt beszédet mondott Fodor  István, szombathelyi tankerületi igazgató. A zsűri tagjai voltak: Herczeg Tamás színművész, Rozmán László, a sárvári tankerület igazgatója, Szabó Zoltán, a Városi Zeneiskola igazgatója és dr. Kelemen Mária, aki a müncheni Ludwig Maximilians Egyetem Finnugor és Uralisztikai Intézetének magyar lektora, aki vasvári kötődésű.

A nemes versengésben iskolánk két tanulója ARANY minősítésben részesült. Természetesen több hónapi munka, felkészülés előzte meg ezt a kimagasló eredményt. Szívből gratulálunk a diákoknak és felkészítőjüknek: Nagy Péterné tanárnőnek.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár