INTÉZKEDÉSI TERV RÖVID KIVONATA

 
2020. augusztus 29, szombat 22:30

A köznevelésben tanuló gyermekek és a munkájukat végző pedagógusok közvetve több millió állampolgárral vannak napi szintű kapcsolatban. Ezért az esetükben különösen fontos a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb megszervezése. Az itt felsorolt intézkedéseket azért vezetjük be, hogy minél tovább tudjunk hagyományos, osztálytermi keretben működni. Ehhez kérjük a szülők együttműködését, hiszen ez közös érdekünk.

AZ INTÉZMÉNYEK LÁTOGATÁSA, RENDEZVÉNYEK, KIRÁNDULÁSOK, EGYÉB

A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja. A szülők, amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, gondoskodnak gyermekük orvosi vizsgálatról. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél, vagy annak közvetlen környezetében koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.

Minden köznevelési intézménynek meg kell tennie a szükséges intézkedéseket az intézményi csoportosulások megelőzésére: Reggel 7,00-tól biztosítunk tanári felügyeletet. A gyerekek iskolába való belépése a tanulói bejáratnál történik, az udvaron gyülekeznek kb. 7,30-ig. Az épületekbe való bevonulásuk az ügyeletes tanárok iránymutatásai alapján a régi épület földszinti fiú WC melletti ajtaján, az új épület lift melletti ajtaján, illetve az 1-2. évfolyamosok az új épület terasz alatti ajtaján történik.

A szülőket nyomatékosan kérjük, hogy csak az iskola kapujáig kísérjék gyermeküket, és délután ott várják őket! A szülők csak hivatalos és elkerülhetetlen esetekben jöjjenek be az iskola épületébe. Ilyenkor kérjük a maszk viseletét!

Kivételt képeznek az első tanítási napon (csak 2020. szeptember 01-én) az elsős és a másodikos szülők, akik az első napon bekísérhetik gyermeküket. Kérjük, hogy gyermekenként legfeljebb 1-1 kísérő, maszkban segítse gyermekét az iskolakezdésben.

A 3-8. osztályos gyerekek szüleit kérjük, hogy a tanulók a tanítási napokon csak annyi holmit hozzanak magukkal, amennyit egyedül (szülői segítség nélkül) be tudnak vinni az osztályba.

A második tanítási naptól ez minden évfolyamra vonatkozik.

A kapunál az adott időben a gyermekek testhőmérséklete érintés nélküli hőmérővel megmérésre kerülhet. Ha a gyermek testhőmérséklete meghaladja a 37 fokot, vagy ha az átadás előtt ugyan nem lázas, de erős légúti tüneteket mutat, a tanuló az adott napon nem vehet részt az oktatásban. Vissza kell térnie otthonába. Amennyiben nap közben rosszul lesz, akkor a titkárságon történik a hőmérséklet mérése és a szülő tájékoztatása.

A közösségi terekben lehetőleg egyszerre csak annyi gyermek, tanuló tartózkodhat, hogy betartható legyen a 1,5 méteres védőtávolság. Az udvaron csak a kijelölt területeken tartózkodhatnak az évfolyamok. Amennyiben a védőtávolság nem tartható be a közösségi tereken, úgy az iskolában az ott-tartózkodás idején javasolt a szájat és orrot eltakaró maszk viselése. Az osztálytermekben a tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező, amiről mindenki maga gondoskodik. Alsósoknak a maszk viselése nem javasolt.

A szülők személyes megjelenésével járó szülői értekezleteket a járványügyi előírások betartása mellett tartjuk meg. Ebben az esetben is ajánlott a maszk viselése, kézfertőtlenítés, stb. Amennyiben a járványügyi helyzet súlyosbodik, lehetséges lesz a szülői értekezletek online formájú megtartása.

CÉLUNK AZ EGÉSZSÉGÜGYI SZEMPONTBÓL BIZTONSÁGOS KÖRNYEZET KIALAKÍTÁSA

Az intézményünk bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőt biztosítunk, annak használatára mindenki figyelmét felhívjuk. Az intézménybe érkezéskor és távozáskor mindenki fertőtlenítse a kezét! Az iskolába belépők testhőmérséklete érintés nélküli hőmérővel megmérésre kerülhet. Látogatók csak indokolt esetben, maszk használatával léphetnek be az épületbe.

A szociális helységekben biztosítjuk a szappanos kézmosási lehetőséget, melyet vírusölő hatású kézfertőtlenítési lehetőséggel egészítjük ki. Kiemelt figyelmet kell fordítani az alapvető higiénés szabályok betartása! A személyi higiéne alapvető szabályairól a gyermekek, tanulók osztályfőnöküktől kapnak részletes, az adott korosztálynak megfelelő szintű tájékoztatást az első nap. Kérjük a szülőket, erről már előre is beszélgessenek is gyermekükkel! A gyermekeknek ismerniük kell az úgynevezett köhögési etikettet is: papírzsebkendő használata köhögéskor, tüsszentéskor, majd a használt zsebkendő szemetes kukába dobása és alapos kézmosás, kézfertőtlenítés.

A gyerekek a szülő döntése függvényében egyéni kézfertőtlenítőt is hozhatnak maguknak. Ugyanígy a szülő kérheti, hogy az iskolánkban előírtakon túl gyermeke mikor viseljen maszkot.

Az iskolai intézkedési terv célja az Önök és gyermekeik, kollégáink, dolgozóink, iskolánk védelme. Kérjük, ennek érdekében fokozottan működjön velünk együtt és segítse megvalósulását!

A nehéz helyzet ellenére mindannyiunknak eredményes, vírusmentes új tanévet kívánok, hogy az előírások betartásával, egy kis odafigyeléssel egész tanévben személyesen, és ne csak digitálisan találkozhassunk a gyermekeikkel!

Sárvár, 2020. augusztus 28.

Tisztelettel: Ördög Tibor igazgató

A teljes intézkedési terv itt megtekinthető

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár