TAVASZI VERSENYEREDMÉNYEINK

 
2021. május 25, kedd 18:11

Tavaszi versenyeredményeink

Idén a  NyelvÉSZ verseny megyei fordulójában Wellner Emília 7.A osztályos tanulónk az értékes 6. helyet szerezte meg.

Emília a levelezős Tudásbajnokság megyei döntőjében anyanyelv tantárgyból 5. helyet, történelem tantárgyból a az értékes 4. helyet szerezte meg. Felkészítő pedagógusok: Nagy Miklós és Nagy Péterné

Az Arany János Magyarverseny felmenő rendszerben, online zajlott: iskolai, megyei és országos megmérettetés várt a diákokra. Március 27-én,  az országos versenyen iskolánkból két tanuló is részt vehetett a megyei versenyen elért eredményei alapján: Rouchon Dorián és Wächter Gyula Valter a 7.A-ból. 

Az Arany János Magyarverseny országos döntője nagyon szoros volt, hiszen egy pont  már egy helyezés különbségét is jelentette. Több ezer jelentkező közül az elért pontszámok alapján Gyula 6. helyet és Dorián 11. helyezést ért el. Felkészítő pedagógus: Nagy Péterné

Wellner Ferenc, a Mozaik Országos tanulmányi versenyen, Anyanyelv 3-4. osztályosok közül az országos döntőbe jutott. Győrben májusban lesz a döntő.

Szabó Máté, a MatekÁSZ versenyen megyei 7. helyezést ért el. Szeptember óta rendszeres készülés és gyakorlás előzte meg ezt az eredményt.

 Felkészítő pedagógus: Márkus Sándorné

2021.05.21-én zajlott a XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny döntője felső tagozatos diákoknak, melyet a Károli Gáspár Református Egyetem Tanárképző Kara szervezett ez évtől. Az előzőeket az ELTE, illetve Antalné Dr. Szabó Ágnes bonyolította, koordinálta. Szakmai támogató maradt, de az idei online, felmenő rendszerben megrendezésre kerülő, határon túlra is kiterjedő megmérettetést már Tóth Etelka, a KGRE dékán helyettese felügyelte. A verseny megnyitóján Czine Ágnes, az egyetem rektor helyettese elmondta, hogy 11.000 diák indult az iskolai fordulókban, melyből 2.400 fő jutott be a megyei versenybe. Innét az első helyezetteket, 170 tanulót hívtak meg az országos döntőbe. Felvidékről, Erdélyből, Délvidékről is jöttek versenyzők, és évfolyamonként több mint 40 fő írta meg a feladatsort. Iskolánk tanulói közül 2012-ben Dénes Donát dobogós helyet szerzett ezen a rangos versenyen, 2019-ben Wächter Gyula Valter is megyei elsőként eljutott az országos megmérettetésre, és elmondhatjuk, hogy az idén is büszkék lehetünk a Sárvári Szent László Katolikus Általános Iskolára.

Rouchon Dorián 7.A osztályos tanulónk a megyei 1. helyet megszerezve jutott az országos verseny 48 hetedikese közé. Több éves kitartó, elkötelezett, fáradhatatlan munkájának köszönhetően a megszerezhető 100 pontból 92,4 ponttal az értékes 7. helyet érte el.  Jó nyelvérzékének is köszönhető ez a siker, hiszen Dorián az angol mellett franciául is szorgalmasan tanul. Felkészítő pedagógus: Nagy Péterné

Szívből gratulálunk a gyönyörű eredményekhez!

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár