SZÍNHÁZLÁTOGATÁS

 
2022. március 2, szerda 19:11

Mi vagyunk a grund…”
Iskolánkban hagyomány, hogy mind az alsó, mind pedig a felső tagozatban színházbérletet vásárolnak diákjaink, és évente 3-4 alkalommal több mint száz tanuló is, ellátogat egy -egy előadásra. 


Bérleten kívüli előadásra mentünk március 1-jén, a tavasz első napján, 80 fővel a felső tagozatból a szombathelyi Weöres Sándor Színházba, ahol megtekintettük Molnár Ferenc már klasszikussá vált ifjúsági regényéből készült drámai adaptációt, A Pál utcai fiúkat. Együtt lélegzetünk a grundért harcoló srácokkal, örültünk a kis győzelmeiknek, nevettünk Kolnay és Barabás kis harcain, megrendültünk Nemecsek elvesztésén és persze a Pál utcaiak együttérzésén. Az előadás végén az egész színházterem felállva énekelte újra a színészekkel: “Álljunk bele ha kell, bármi jöjjön is el,Legyen szabad a grund!
Véssük ide ma fel, hogy megmarad ez a hely
Vagy egyszer belehalunk.”Hát azt hiszem nagyon azt éreztük, hogy ide tartozunk, együtt lehetünk itt és most boldogok! A csillogó gyermekszemek erről árulkodtak.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár