A Történelem Tanulmányi Verseny országos döntőjében 7. helyezést ért el Martonfalvi Emma 8.B osztályos tanuló

 
2023. április 20, csütörtök 21:05

A Történelem Tanulmányi Verseny országos döntőjében 7. helyezést ért el

Martonfalvi Emma 8.B osztályos tanuló

A Szent László Katolikus Általános Iskola a 2022/2023. tanévben is nevezett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató Központ által a 7-8.évfolyamos tanulók számára meghirdetett Országos Történelem Tanulmányi Versenyre. Iskolánkból Martonfalvi Emma 8.B osztályos tanuló jutott az országos döntőbe, ahol 7. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Nagy Miklós.

A harmincadik alkalommal megrendezett verseny témái és ismeretanyaga közé tartozott Magyarország története 1301-1700 között, egyetemes történelem 1490-1750 közötti időszaka, valamint az 1301 és 1490 közötti – a magyar történelemhez kapcsolódó, a megadott forrásokban megtalálható – egyetemes történelmi ismeretek. A verseny iskolai, megyei/fővárosi és országos fordulókból állt.

A jelentkezések alapján az idei tanévben 335 iskola vett részt a versenyen, kb.2700 fő indult az iskolai fordulón.

A megyei fordulókon 544 versenyző vett részt. A megyei forduló eredménye alapján az országosan legjobb teljesítményt nyújtó 21 tanuló jutott az országos döntőbe. Közülük 20 fő vett részt a megmérettetésen, közöttük iskolánk tanulója, Martonfalvi Emma is. Az országos döntő két részből állt. Április 14-én az írásbeli fordulót írták a diákok, majd másnap a szóbeli döntő következett. A versenyen a tények ismerete mellett a források és a szakirodalom ismeretét, a történelmi fogalmak helyes használatát, a térben és időben való tájékozódását, az előadásmódot és a logikus szövegfelépítést is értékelték.

Gratulálunk!

#SZLKI #orszagos_verseny

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár